X
Alma Kāle

Alma Kāle

Gaviezes pagasta senlietu krātuves veidotāja un ilggadējā tās vadītāja

Es vēlos pastāstīt par savu vecmāmiņu Almu Kāli. Viņas mūžs ir tik bagāts un krāsains kā kolāža. Viņa ir mans dārgums un, manuprāt, visas Latvijas dārgums.

Viss, ko viņa savā mūžā darījusi, iedvesmo arī mani. Skolotāja, daiļdārzniece, Gaviezes pagasta deputāte un pagasta padomes priekšsēdētāja, senlietu krātuves veidotāja un tās gide, nominēta Latvijas lepnumam un balvai „Laiks Ziedonim”, ar saviem savāktajiem bērnu izteicieniem piedalījusies grāmatas „Lielais sklandrausis” veidošanā un mans vislielākais palīgs, piedaloties folkloras konkursā „Teci, teci, valodiņa!” un iegūstot Stāstnieku ķēniņa titulu.

Materiāli ņemti no Almas Kāles personīgā arhīva.

Mūzikas autors: Raimonds Pauls "Ilgais ceļš kāpās".
Darba autors
Valts Kālis

Skaties citus darbus

Vladislavs Locs

Vladislavs Locs Rakstnieks, redaktors, grāmatu izdevējs Šogad apritēja 105 gadi kopš dzimis latgaļu grāmatu izdevējs Vladislavs Lōcs.... Uzzināt vairāk »

Egils Jucevičs

Egils Jucevičs Fizikas skolotājs Mēs ikkatrs varam lepoties ar šādiem iedvesmojošiem tēliem kā fizikas skolotājs Egils... Uzzināt vairāk »

Zigrīda Dirnēna

Zigrīda Dirnēna Pensionāre, ārste Stāsts ir par manu vecmāmiņu un viņas dzīves grūtībām un sasniegumiem. Uzzināt vairāk »

Staņislavs Prikulis

Staņislavs Prikulis Priesteris Staņislavs Prikulis, Baltinavas katoļu baznīcas priesteris, aktīvs gaidu un skautu kustības... Uzzināt vairāk »

Genovefa Barkovska

Genovefa Barkovska Vēsturniece Genovefa Barkovska ir ļoti aktīva Latvijas pilsone visas savas dzīves garumā: vēsturniece,... Uzzināt vairāk »

Austra Pumpure

Austra Pumpure Dziesminiece un ģitārskolotāja Austra bija viena no lieliskākajām personām Kurzemē. Mīlēja bērnus un bērni mīlēja viņu.... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija