X
Alma Kāle

Alma Kāle

Gaviezes pagasta senlietu krātuves veidotāja un ilggadējā tās vadītāja

Es vēlos pastāstīt par savu vecmāmiņu Almu Kāli. Viņas mūžs ir tik bagāts un krāsains kā kolāža. Viņa ir mans dārgums un, manuprāt, visas Latvijas dārgums.

Viss, ko viņa savā mūžā darījusi, iedvesmo arī mani. Skolotāja, daiļdārzniece, Gaviezes pagasta deputāte un pagasta padomes priekšsēdētāja, senlietu krātuves veidotāja un tās gide, nominēta Latvijas lepnumam un balvai „Laiks Ziedonim”, ar saviem savāktajiem bērnu izteicieniem piedalījusies grāmatas „Lielais sklandrausis” veidošanā un mans vislielākais palīgs, piedaloties folkloras konkursā „Teci, teci, valodiņa!” un iegūstot Stāstnieku ķēniņa titulu.

Materiāli ņemti no Almas Kāles personīgā arhīva.

Mūzikas autors: Raimonds Pauls "Ilgais ceļš kāpās".
Darba autors
Valts Kālis

Skaties citus darbus

Silvija Stivriņa

Silvija Stivriņa Mūzikas skolotāja Mēs izvēlējāmies popularizēt mūsu mūzikas skolotājas Silvijas Stivriņas veikumu, jo viņa... Uzzināt vairāk »

Aina Lakstīgala

Aina Lakstīgala Skolotāja Mēs izvēlējāmies rakstīt par Ainu Lakstīgalu, jo viņa ir mūsu vecvecāku paziņa un kaimiņiene.... Uzzināt vairāk »

Mārtiņš Birnis Mūzikas un pūšaminstrumentu pedagogs, orķestru diriģents un komponists Vēlos pastāstīt par šo mūziķi, jo plašākai Latvijas sabiedrībai Mārtiņ&scaron... Uzzināt vairāk »

Velta Kaņepēja

Velta Kaņepēja Pensionāre Veltu Kaņepēju izvēlējāmies, jo personīgi pazīstam (viņa ir mūsu Omīte). Esam daudz... Uzzināt vairāk »

Ernests Laumanis

Ernests Laumanis Latvijas armijas karavīrs, leģionārs, politiski represētais, Latvijas patriots Ernests Laumanis ir Katrīnas Ližbovskas vecvectēvs. Pie darba autores vecmāmiņas Brigitas... Uzzināt vairāk »

Alma Kāle

Alma Kāle Gaviezes pagasta senlietu krātuves veidotāja un ilggadējā tās vadītāja Es vēlos pastāstīt par savu vecmāmiņu Almu Kāli. Viņas mūžs ir tik bagāts un krāsains kā... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija