X
Alma Kāle

Alma Kāle

Gaviezes pagasta senlietu krātuves veidotāja un ilggadējā tās vadītāja

Es vēlos pastāstīt par savu vecmāmiņu Almu Kāli. Viņas mūžs ir tik bagāts un krāsains kā kolāža. Viņa ir mans dārgums un, manuprāt, visas Latvijas dārgums.

Viss, ko viņa savā mūžā darījusi, iedvesmo arī mani. Skolotāja, daiļdārzniece, Gaviezes pagasta deputāte un pagasta padomes priekšsēdētāja, senlietu krātuves veidotāja un tās gide, nominēta Latvijas lepnumam un balvai „Laiks Ziedonim”, ar saviem savāktajiem bērnu izteicieniem piedalījusies grāmatas „Lielais sklandrausis” veidošanā un mans vislielākais palīgs, piedaloties folkloras konkursā „Teci, teci, valodiņa!” un iegūstot Stāstnieku ķēniņa titulu.

Materiāli ņemti no Almas Kāles personīgā arhīva.

Mūzikas autors: Raimonds Pauls "Ilgais ceļš kāpās".
Darba autors
Valts Kālis

Skaties citus darbus

Laimdota Mustermane

Laimdota Mustermane Savā laikā bija skolotāja Es izvēlējos rakstīts dzīvesstāstu par savu vecvecmāmiņu Laimdotu Mustermani, jo viņa bija... Uzzināt vairāk »

Līga Kronberga

Līga Kronberga Pensionēta skolotāja, novadpētniece un patriote Es izvēlējos Līgu Kronbergu, jo lai gan viņa savā dzīvē ir daudz ko izdarījusi, atzinība ir... Uzzināt vairāk »

Staņislava Kalniņa

Staņislava Kalniņa Skolotāja un koru vadītāja Es šo cilvēku izvēlējos tāpēc, ka vairāk kā 7 gadus dziedāju Staņislavas Kalniņas... Uzzināt vairāk »

Josifs Ročko

Josifs Ročko Vēsturnieks un muzeja veidotājs J. Ročko ir daudzpusīga persona, kuras galvenais dzīves darbs ir vēsturiskās atmiņas... Uzzināt vairāk »

Austra Pumpure

Austra Pumpure Dziesminiece un ģitārskolotāja Austra bija viena no lieliskākajām personām Kurzemē. Mīlēja bērnus un bērni mīlēja viņu.... Uzzināt vairāk »

Rasma Tipa

Rasma Tipa Pensionāre Es izvēlējos stāstīt par savu vecmammu - Rasmu Tipu. Neskatoties uz to, ka viņa tika deportēta uz... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija