X
Alma Kāle

Alma Kāle

Gaviezes pagasta senlietu krātuves veidotāja un ilggadējā tās vadītāja

Es vēlos pastāstīt par savu vecmāmiņu Almu Kāli. Viņas mūžs ir tik bagāts un krāsains kā kolāža. Viņa ir mans dārgums un, manuprāt, visas Latvijas dārgums.

Viss, ko viņa savā mūžā darījusi, iedvesmo arī mani. Skolotāja, daiļdārzniece, Gaviezes pagasta deputāte un pagasta padomes priekšsēdētāja, senlietu krātuves veidotāja un tās gide, nominēta Latvijas lepnumam un balvai „Laiks Ziedonim”, ar saviem savāktajiem bērnu izteicieniem piedalījusies grāmatas „Lielais sklandrausis” veidošanā un mans vislielākais palīgs, piedaloties folkloras konkursā „Teci, teci, valodiņa!” un iegūstot Stāstnieku ķēniņa titulu.

Materiāli ņemti no Almas Kāles personīgā arhīva.

Mūzikas autors: Raimonds Pauls "Ilgais ceļš kāpās".
Darba autors
Valts Kālis

Skaties citus darbus

Aloizijs Broks

Aloizijs Broks Garīdznieks, skolu direktors un tulkotājs Aloizijs Broks ir Latvijas un Aglonas dārgums, jo ir veicinājis novada uzplaukumu - izveidojis 2... Uzzināt vairāk »

Egils Jucevičs

Egils Jucevičs Fizikas skolotājs Mēs ikkatrs varam lepoties ar šādiem iedvesmojošiem tēliem kā fizikas skolotājs Egils... Uzzināt vairāk »

Staņislava Kalniņa

Staņislava Kalniņa Skolotāja un koru vadītāja Es šo cilvēku izvēlējos tāpēc, ka vairāk kā 7 gadus dziedāju Staņislavas Kalniņas... Uzzināt vairāk »

Jānis Jānis

Jānis Jānis Diriģents Jānis Lauris bija mans vec-vec-vectēvs, kurš aizvadīja 82 gadu garu mūžu kā diriģents un... Uzzināt vairāk »

Aina Lakstīgala

Aina Lakstīgala Skolotāja Mēs izvēlējāmies rakstīt par Ainu Lakstīgalu, jo viņa ir mūsu vecvecāku paziņa un kaimiņiene.... Uzzināt vairāk »

Astrīda Červinska

Astrīda Červinska Autobusa kasiere Mēs izvēlējāmies Astrīdi Červinsku, jo viņa mūsu ģimenei ir ļoti nozīmīga, rādot paraugu par... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija