X
Zalmans Jakubs

Zalmans Jakubs

Novadpētnieks

Zalmans Jakubs gandrīz 50 gadus pētīja Daugavpils vēsturi. Viņam izdevās savākt pilnīgu informāciju par Daugavpils pilsētas pagātni. Viņa publicētie darbi ir izziņas avots daudzām Daugavpils iedzīvotāju paaudzēm par pilsētas attīstību. Par Jakubu ir vairākas publikācijas, tomēr preses izdevumi ar informāciju par novadpētnieku mūsdienu jauniešiem grūti pieejami, jo saglabājās ne visi avīžu raksti. Šīs darbs ir mēģinājums apkopot faktus par Jakuba dzīvi, darbību un padarīt to pieejamu plašai auditorijai. Pētot Jakuba personisko arhīvu, apmeklējot Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, muzeju ''Ebreji Daugavpilī un Latgalē'' mēs ne tikai uzzinājām, ka Zalmans Jakubs veica savus pētījumus, bet arī pašas izmēģinājām pētījuma veikšanu.

Citas saites


Darba autors
Jekaterina Ludženiece, Evelīna Maibogina, Alla Bogdanoviča

Skaties citus darbus

Indulis Folkmanis

Indulis Folkmanis Tēlnieks Mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir tēlnieks. Viņš ir veidojis un piedalījies pieminekļu... Uzzināt vairāk »

Andris Linde

Andris Linde Mākslinieks- noformētājs, bijušais Suntažu vidusskolas skolotājs Ir svarīgi novērtēt cilvēkus un viņu paveikto darbu. Bieži vien cilvēki tiek novērtēti un... Uzzināt vairāk »

Kārlis Bērziņš

Kārlis Bērziņš Pensionārs Mēs izvēlējāmies stāstīt par Kārli Bērziņu, jo viņš ir mūsu vecvecāku paziņa. Uzzinot... Uzzināt vairāk »

Vija Valdmane

Vija Valdmane Ārlavas pansijas darbiniece Es izvēlējos pastāstīt par Viju Valdmani, jo viņa savu darbu dara profesionāli, bet ar sirsnību un... Uzzināt vairāk »

Sergejs Ahmaduļins

Sergejs Ahmaduļins Zemessargs un boksa treneris Sergejs Ahmaduļins ir dienējis Nacionālajos bruņotajos spēkos. Piedalījies vairākās... Uzzināt vairāk »

Ilona Saverasa

Ilona Saverasa Skolotāja Ilona Saverasa ir vienkārša sieviete no Burtniekiem. Tomēr viņa veic lielisku un ļoti... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija