X
Zalmans Jakubs

Zalmans Jakubs

Novadpētnieks

Zalmans Jakubs gandrīz 50 gadus pētīja Daugavpils vēsturi. Viņam izdevās savākt pilnīgu informāciju par Daugavpils pilsētas pagātni. Viņa publicētie darbi ir izziņas avots daudzām Daugavpils iedzīvotāju paaudzēm par pilsētas attīstību. Par Jakubu ir vairākas publikācijas, tomēr preses izdevumi ar informāciju par novadpētnieku mūsdienu jauniešiem grūti pieejami, jo saglabājās ne visi avīžu raksti. Šīs darbs ir mēģinājums apkopot faktus par Jakuba dzīvi, darbību un padarīt to pieejamu plašai auditorijai. Pētot Jakuba personisko arhīvu, apmeklējot Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, muzeju ''Ebreji Daugavpilī un Latgalē'' mēs ne tikai uzzinājām, ka Zalmans Jakubs veica savus pētījumus, bet arī pašas izmēģinājām pētījuma veikšanu.

Citas saites


Darba autors
Jekaterina Ludženiece, Evelīna Maibogina, Alla Bogdanoviča

Skaties citus darbus

Auguste Eglentāle

Auguste Eglentāle Pavāre Auguste Eglentāle (dzimusi 1883. gada 9. februārī, mirusi 1967. gada 11. maijā) ir atstājusi... Uzzināt vairāk »

Daina Sirmā

Daina Sirmā Dzejniece un skolotāja Daina Sirmā, manuprāt, ir izcila personība. Dzirdēju daudzu skolotāju un skolēnu pozitīvās... Uzzināt vairāk »

Josifs Ročko

Josifs Ročko Vēsturnieks Josifs Ročko ir ļoti interesants cilvēks, kurš ir ebreju vestures glabatājs Latgalē. Uzzināt vairāk »

Genovefa Barkovska

Genovefa Barkovska Vēsturniece Genovefa Barkovska ir ļoti aktīva Latvijas pilsone visas savas dzīves garumā: vēsturniece,... Uzzināt vairāk »

Ilze  Dāve

Ilze Dāve Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas direktore Ilzi Dāvi izvēlējos, jo viņa ir daudzpusīga un radoša personība Gaujienā. Viņa ir daudz... Uzzināt vairāk »

Laimdota Mustermane

Laimdota Mustermane Savā laikā bija skolotāja Es izvēlējos rakstīts dzīvesstāstu par savu vecvecmāmiņu Laimdotu Mustermani, jo viņa bija... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija