X
Zalmans Jakubs

Zalmans Jakubs

Novadpētnieks

Zalmans Jakubs gandrīz 50 gadus pētīja Daugavpils vēsturi. Viņam izdevās savākt pilnīgu informāciju par Daugavpils pilsētas pagātni. Viņa publicētie darbi ir izziņas avots daudzām Daugavpils iedzīvotāju paaudzēm par pilsētas attīstību. Par Jakubu ir vairākas publikācijas, tomēr preses izdevumi ar informāciju par novadpētnieku mūsdienu jauniešiem grūti pieejami, jo saglabājās ne visi avīžu raksti. Šīs darbs ir mēģinājums apkopot faktus par Jakuba dzīvi, darbību un padarīt to pieejamu plašai auditorijai. Pētot Jakuba personisko arhīvu, apmeklējot Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, muzeju ''Ebreji Daugavpilī un Latgalē'' mēs ne tikai uzzinājām, ka Zalmans Jakubs veica savus pētījumus, bet arī pašas izmēģinājām pētījuma veikšanu.

Citas saites


Darba autors
Jekaterina Ludženiece, Evelīna Maibogina, Alla Bogdanoviča

Skaties citus darbus

Astrīda Červinska

Astrīda Červinska Autobusa kasiere Mēs izvēlējāmies Astrīdi Červinsku, jo viņa mūsu ģimenei ir ļoti nozīmīga, rādot paraugu par... Uzzināt vairāk »

Valda un Veniamins Buzijani

Valda un Veniamins Buzijani Zobārsti Atsaucīgi un profesionāli zobārsti, pie kuriem labo zobus visa mana ģimene. Valda un Veniamins... Uzzināt vairāk »

Jūlijs Lūsis

Jūlijs Lūsis Virvju vijējs Es izvēlējos savu vecvecvectēvu, jo es par viņu nekad nebiju dzirdējusi. Un mani ļoti ieinteresēja... Uzzināt vairāk »

Jānis Gipters

Jānis Gipters Autovadītājs Aktīvs sabiedriskais darbinieks, 1991. gada barikāžu dalībnieks, kāzu muzikants un Latvijas... Uzzināt vairāk »

Vitolds  Šveiduks

Vitolds Šveiduks Metālizstrādājuma rūpnīcas direktors Par sava darba personību esam izvēlējušās sava laika izcilu Liepājas pilsētas... Uzzināt vairāk »

Josifs Ročko

Josifs Ročko Vēsturnieks Josifs Ročko ir ļoti interesants cilvēks, kurš ir ebreju vestures glabatājs Latgalē. Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija