X
Ilze  Dāve

Ilze Dāve

Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas direktore

Ilzi Dāvi izvēlējos, jo viņa ir daudzpusīga un radoša personība Gaujienā. Viņa ir daudz devusi skolu jaunatnes mūzikas izglītībā, jo ir Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas direktore, skolotāja, koncertmeistare, skolēnu kora diriģente (koris piedalījās pēdējos Skolēnu Dziesmu un Deju svētkos). Viņa jau 15 gadus organizē skolēnu mūzikas nometni “Vītolēni”, kur sabrauc bērni no visas Latvijas un nedēļas laikā sagatavo muzikālu programmu gan korim, gan orķestrim, gan ansambļiem. Kopā ar citiem entuziastiem uztur dzīvu Jāzepa Vītola Mūzikas dienu tradīciju. Viņa vada Trapenes sieviešu kori, Gaujienas vīru ansambli un pati dzied Apes jauktajā korī. Ir arī Gaujienas evaņģēliski luteriskās draudzes padomes locekle un ērģelniece. Arī brīvo laiku pavada radoši un dodot labumu citiem. Ilze ir izaudzinājusi piecus bērnus un palīdz pieciem mazbērniem. Ilze Dāve ir viens no tiem cilvēkiem, kas ar saviem darbiem padara bagātāku ne tikai Gaujienas kultūras dzīvi, bet visas Latvijas. Informāciju par Ilzes Dāves darbību ieguvu no E.Račevska grāmatas “Jāzepa Vītola Mūzikas dienas”, kā arī no preses publikācijām “Alūksnes Ziņās”, “Neatkarīgajā Rīta Avīzē”, Mājas lapā “Vītolēni”. Es pati esmu Ilzes Dāves skolniece un intervēju arī pašu viņu. Atsevišķi intervijas jautājumi tika arī ierakstīti. Darbā ir izmantotas fotogrāfijas no pašas Ilzes Dāves arhīva, nomana pašas personīgā arhīva, J.Vītola memoriālā muzeja “Anniņas” arhīva.Darba autors
Ance Pakalne

Skaties citus darbus

Andris Linde

Andris Linde Mākslinieks- noformētājs, bijušais Suntažu vidusskolas skolotājs Ir svarīgi novērtēt cilvēkus un viņu paveikto darbu. Bieži vien cilvēki tiek novērtēti un... Uzzināt vairāk »

Austra Pumpure

Austra Pumpure Dziesminiece un ģitārskolotāja Austra bija viena no lieliskākajām personām Kurzemē. Mīlēja bērnus un bērni mīlēja viņu.... Uzzināt vairāk »

Ineta Amoliņa

Ineta Amoliņa Vēstures skolotāja, novadpētniece, gide Kocēnu novadā viens no ievērojamākajiem dārgumiem ir Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures... Uzzināt vairāk »

Zalmans Jakubs

Zalmans Jakubs Novadpētnieks Zalmans Jakubs gandrīz 50 gadus pētīja Daugavpils vēsturi. Viņam izdevās savākt pilnīgu... Uzzināt vairāk »

Staņislavs Prikulis

Staņislavs Prikulis Priesteris Staņislavs Prikulis, Baltinavas katoļu baznīcas priesteris, aktīvs gaidu un skautu kustības... Uzzināt vairāk »

Elza Zariņa

Elza Zariņa Keramiķe Šī māksliniece ir manas vecvecmāmiņas māsa, kura visa mūža darba mantojumu ir atstājusi... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija