X
Ilze  Dāve

Ilze Dāve

Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas direktore

Ilzi Dāvi izvēlējos, jo viņa ir daudzpusīga un radoša personība Gaujienā. Viņa ir daudz devusi skolu jaunatnes mūzikas izglītībā, jo ir Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas direktore, skolotāja, koncertmeistare, skolēnu kora diriģente (koris piedalījās pēdējos Skolēnu Dziesmu un Deju svētkos). Viņa jau 15 gadus organizē skolēnu mūzikas nometni “Vītolēni”, kur sabrauc bērni no visas Latvijas un nedēļas laikā sagatavo muzikālu programmu gan korim, gan orķestrim, gan ansambļiem. Kopā ar citiem entuziastiem uztur dzīvu Jāzepa Vītola Mūzikas dienu tradīciju. Viņa vada Trapenes sieviešu kori, Gaujienas vīru ansambli un pati dzied Apes jauktajā korī. Ir arī Gaujienas evaņģēliski luteriskās draudzes padomes locekle un ērģelniece. Arī brīvo laiku pavada radoši un dodot labumu citiem. Ilze ir izaudzinājusi piecus bērnus un palīdz pieciem mazbērniem. Ilze Dāve ir viens no tiem cilvēkiem, kas ar saviem darbiem padara bagātāku ne tikai Gaujienas kultūras dzīvi, bet visas Latvijas. Informāciju par Ilzes Dāves darbību ieguvu no E.Račevska grāmatas “Jāzepa Vītola Mūzikas dienas”, kā arī no preses publikācijām “Alūksnes Ziņās”, “Neatkarīgajā Rīta Avīzē”, Mājas lapā “Vītolēni”. Es pati esmu Ilzes Dāves skolniece un intervēju arī pašu viņu. Atsevišķi intervijas jautājumi tika arī ierakstīti. Darbā ir izmantotas fotogrāfijas no pašas Ilzes Dāves arhīva, nomana pašas personīgā arhīva, J.Vītola memoriālā muzeja “Anniņas” arhīva.Darba autors
Ance Pakalne

Skaties citus darbus

Aina Lakstīgala

Aina Lakstīgala Skolotāja Mēs izvēlējāmies rakstīt par Ainu Lakstīgalu, jo viņa ir mūsu vecvecāku paziņa un kaimiņiene.... Uzzināt vairāk »

Auguste Eglentāle

Auguste Eglentāle Pavāre Auguste Eglentāle (dzimusi 1883. gada 9. februārī, mirusi 1967. gada 11. maijā) ir atstājusi... Uzzināt vairāk »

Ernests Laumanis

Ernests Laumanis Latvijas armijas karavīrs, leģionārs, politiski represētais, Latvijas patriots Ernests Laumanis ir Katrīnas Ližbovskas vecvectēvs. Pie darba autores vecmāmiņas Brigitas... Uzzināt vairāk »

Lūcija un Vitālijs  Rancāni

Lūcija un Vitālijs Rancāni pašlaik pensionāri „Nevis slinkojot un pūstot tautu labā godā ceļ’“ - šie Jura Alunāna vārdi... Uzzināt vairāk »

Ilona Saverasa

Ilona Saverasa Skolotāja Ilona Saverasa ir vienkārša sieviete no Burtniekiem. Tomēr viņa veic lielisku un ļoti... Uzzināt vairāk »

Kārlis Bērziņš

Kārlis Bērziņš Pensionārs Mēs izvēlējāmies stāstīt par Kārli Bērziņu, jo viņš ir mūsu vecvecāku paziņa. Uzzinot... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija