X
Ilze  Dāve

Ilze Dāve

Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas direktore

Ilzi Dāvi izvēlējos, jo viņa ir daudzpusīga un radoša personība Gaujienā. Viņa ir daudz devusi skolu jaunatnes mūzikas izglītībā, jo ir Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas direktore, skolotāja, koncertmeistare, skolēnu kora diriģente (koris piedalījās pēdējos Skolēnu Dziesmu un Deju svētkos). Viņa jau 15 gadus organizē skolēnu mūzikas nometni “Vītolēni”, kur sabrauc bērni no visas Latvijas un nedēļas laikā sagatavo muzikālu programmu gan korim, gan orķestrim, gan ansambļiem. Kopā ar citiem entuziastiem uztur dzīvu Jāzepa Vītola Mūzikas dienu tradīciju. Viņa vada Trapenes sieviešu kori, Gaujienas vīru ansambli un pati dzied Apes jauktajā korī. Ir arī Gaujienas evaņģēliski luteriskās draudzes padomes locekle un ērģelniece. Arī brīvo laiku pavada radoši un dodot labumu citiem. Ilze ir izaudzinājusi piecus bērnus un palīdz pieciem mazbērniem. Ilze Dāve ir viens no tiem cilvēkiem, kas ar saviem darbiem padara bagātāku ne tikai Gaujienas kultūras dzīvi, bet visas Latvijas. Informāciju par Ilzes Dāves darbību ieguvu no E.Račevska grāmatas “Jāzepa Vītola Mūzikas dienas”, kā arī no preses publikācijām “Alūksnes Ziņās”, “Neatkarīgajā Rīta Avīzē”, Mājas lapā “Vītolēni”. Es pati esmu Ilzes Dāves skolniece un intervēju arī pašu viņu. Atsevišķi intervijas jautājumi tika arī ierakstīti. Darbā ir izmantotas fotogrāfijas no pašas Ilzes Dāves arhīva, nomana pašas personīgā arhīva, J.Vītola memoriālā muzeja “Anniņas” arhīva.Darba autors
Ance Pakalne

Skaties citus darbus

Ilze  Dāve

Ilze Dāve Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas direktore Ilzi Dāvi izvēlējos, jo viņa ir daudzpusīga un radoša personība Gaujienā. Viņa ir daudz... Uzzināt vairāk »

Indulis Folkmanis

Indulis Folkmanis Tēlnieks Mans vectēvs, Indulis Folkmanis, ir tēlnieks. Viņš ir veidojis un piedalījies pieminekļu... Uzzināt vairāk »

Agris Robežnieks

Agris Robežnieks NBS Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris Skolotāja uzaicināja mani piedalīties konkursā, un es izvēlējos rakstīt par savu tēti. Es viņu... Uzzināt vairāk »

Staņislavs Prikulis

Staņislavs Prikulis Priesteris Staņislavs Prikulis, Baltinavas katoļu baznīcas priesteris, aktīvs gaidu un skautu kustības... Uzzināt vairāk »

Rasma Tipa

Rasma Tipa Pensionāre Es izvēlējos stāstīt par savu vecmammu - Rasmu Tipu. Neskatoties uz to, ka viņa tika deportēta uz... Uzzināt vairāk »

Biruta Zvaigznīte

Biruta Zvaigznīte Pensionāre, grāmatu autore Biruta Zvaigznīte - sava novada patriote, pētījusi, izzinājusi, aprakstījusi savās grāmatās sava... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija