X
Ernests Laumanis

Ernests Laumanis

Latvijas armijas karavīrs, leģionārs, politiski represētais, Latvijas patriots

Ernests Laumanis ir Katrīnas Ližbovskas vecvectēvs. Pie darba autores vecmāmiņas Brigitas Ližbovskas glabājas ap 240 vēstuļu no viņas tēva. Šīs vēstules bija galvenais darbā izmantotais avots. Darba autore intervēja savu vecmāmiņu, lai padziļinātu savas zināšanas par E. Laumani. Izpētot B. Ližbovskas arhīvu, darba autore iepazinās ar citiem materiāliem. Šāda interese ir izskaidrojama ar to, ka darba autore bērnībā daudz bija dzirdējusi par savu vecvectēvu, kopā ar vecmāmiņu piedalījusies piemiņas pasākumos. Veicot šo pētījumu apstiprinājās tas, ka Ernests Laumanis ir darba autores ģimenes varonis.

Citas saites


Darba autors
Katrīna Ližbovska

Skaties citus darbus

Alma Kāle

Alma Kāle Gaviezes pagasta senlietu krātuves veidotāja un ilggadējā tās vadītāja Es vēlos pastāstīt par savu vecmāmiņu Almu Kāli. Viņas mūžs ir tik bagāts un krāsains kā... Uzzināt vairāk »

Edīte Pagraba

Edīte Pagraba Pensionējusies matemātikas skolotāja Skolotājs ir cilvēks, kas pilnveido skolēnu kā pilnvērtīgu sabiedrības locekli, mācot viņam... Uzzināt vairāk »

Jānis Gustsons

Jānis Gustsons Ugunsdzēsējs, izmeklētājs, izpletņlēcējs Es izvēlējos savu vectēvu - Jāni Gustonu, jo viņš ir mūsu dzimtas paraugs. Viņa personība,... Uzzināt vairāk »

Māra Grāvele

Māra Grāvele pensionāre Katrs no mums ir Latvijas dārgums ar savu stāstu, kuru mēs uzzinām sarunājoties. Mans izvēlētais... Uzzināt vairāk »

Dzintars Tīds

Dzintars Tīds Veterinārārsts Manuprāt, mēs visi esam kā mazi, katra novada dārgumiņi. Toties ir atsevišķi cilvēki, kas... Uzzināt vairāk »

Juris Raķis

Juris Raķis Gids, vēstures pētnieks, kolekcionārs Mēs izvēlējāmies veidot darbu par Juri Raķi, jo uzskatām, ka viņš ir viens no Liepājas... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija