X
Ernests Laumanis

Ernests Laumanis

Latvijas armijas karavīrs, leģionārs, politiski represētais, Latvijas patriots

Ernests Laumanis ir Katrīnas Ližbovskas vecvectēvs. Pie darba autores vecmāmiņas Brigitas Ližbovskas glabājas ap 240 vēstuļu no viņas tēva. Šīs vēstules bija galvenais darbā izmantotais avots. Darba autore intervēja savu vecmāmiņu, lai padziļinātu savas zināšanas par E. Laumani. Izpētot B. Ližbovskas arhīvu, darba autore iepazinās ar citiem materiāliem. Šāda interese ir izskaidrojama ar to, ka darba autore bērnībā daudz bija dzirdējusi par savu vecvectēvu, kopā ar vecmāmiņu piedalījusies piemiņas pasākumos. Veicot šo pētījumu apstiprinājās tas, ka Ernests Laumanis ir darba autores ģimenes varonis.

Citas saites


Darba autors
Katrīna Ližbovska

Skaties citus darbus

Edīte Pagraba

Edīte Pagraba Pensionējusies matemātikas skolotāja Skolotājs ir cilvēks, kas pilnveido skolēnu kā pilnvērtīgu sabiedrības locekli, mācot viņam... Uzzināt vairāk »

Agris Robežnieks

Agris Robežnieks NBS Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris Skolotāja uzaicināja mani piedalīties konkursā, un es izvēlējos rakstīt par savu tēti. Es viņu... Uzzināt vairāk »

Alma Kāle

Alma Kāle Gaviezes pagasta senlietu krātuves veidotāja un ilggadējā tās vadītāja Es vēlos pastāstīt par savu vecmāmiņu Almu Kāli. Viņas mūžs ir tik bagāts un krāsains kā... Uzzināt vairāk »

Jānis Jānis

Jānis Jānis Diriģents Jānis Lauris bija mans vec-vec-vectēvs, kurš aizvadīja 82 gadu garu mūžu kā diriģents un... Uzzināt vairāk »

Vladislavs Locs

Vladislavs Locs Rakstnieks, redaktors, grāmatu izdevējs Šogad apritēja 105 gadi kopš dzimis latgaļu grāmatu izdevējs Vladislavs Lōcs.... Uzzināt vairāk »

Jānis Gipters

Jānis Gipters Autovadītājs Aktīvs sabiedriskais darbinieks, 1991. gada barikāžu dalībnieks, kāzu muzikants un Latvijas... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija