X
Ernests Laumanis

Ernests Laumanis

Latvijas armijas karavīrs, leģionārs, politiski represētais, Latvijas patriots

Ernests Laumanis ir Katrīnas Ližbovskas vecvectēvs. Pie darba autores vecmāmiņas Brigitas Ližbovskas glabājas ap 240 vēstuļu no viņas tēva. Šīs vēstules bija galvenais darbā izmantotais avots. Darba autore intervēja savu vecmāmiņu, lai padziļinātu savas zināšanas par E. Laumani. Izpētot B. Ližbovskas arhīvu, darba autore iepazinās ar citiem materiāliem. Šāda interese ir izskaidrojama ar to, ka darba autore bērnībā daudz bija dzirdējusi par savu vecvectēvu, kopā ar vecmāmiņu piedalījusies piemiņas pasākumos. Veicot šo pētījumu apstiprinājās tas, ka Ernests Laumanis ir darba autores ģimenes varonis.

Citas saites


Darba autors
Katrīna Ližbovska

Skaties citus darbus

Jānis Auzāns

Jānis Auzāns Dambretes skolotājs Viņš bija paraugs saviem jaunākajiem darba kolēģiem. No viņa ikviens varēja mācīties darba... Uzzināt vairāk »

Velta Kaņepēja

Velta Kaņepēja Pensionāre Veltu Kaņepēju izvēlējāmies, jo personīgi pazīstam (viņa ir mūsu Omīte). Esam daudz... Uzzināt vairāk »

Vitolds  Šveiduks

Vitolds Šveiduks Metālizstrādājuma rūpnīcas direktors Par sava darba personību esam izvēlējušās sava laika izcilu Liepājas pilsētas... Uzzināt vairāk »

Sergejs Ahmaduļins

Sergejs Ahmaduļins Zemessargs un boksa treneris Sergejs Ahmaduļins ir dienējis Nacionālajos bruņotajos spēkos. Piedalījies vairākās... Uzzināt vairāk »

Jānis Jānis

Jānis Jānis Diriģents Jānis Lauris bija mans vec-vec-vectēvs, kurš aizvadīja 82 gadu garu mūžu kā diriģents un... Uzzināt vairāk »

Staņislava Kalniņa

Staņislava Kalniņa Skolotāja un koru vadītāja Es šo cilvēku izvēlējos tāpēc, ka vairāk kā 7 gadus dziedāju Staņislavas Kalniņas... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija