X
Ernests Laumanis

Ernests Laumanis

Latvijas armijas karavīrs, leģionārs, politiski represētais, Latvijas patriots

Ernests Laumanis ir Katrīnas Ližbovskas vecvectēvs. Pie darba autores vecmāmiņas Brigitas Ližbovskas glabājas ap 240 vēstuļu no viņas tēva. Šīs vēstules bija galvenais darbā izmantotais avots. Darba autore intervēja savu vecmāmiņu, lai padziļinātu savas zināšanas par E. Laumani. Izpētot B. Ližbovskas arhīvu, darba autore iepazinās ar citiem materiāliem. Šāda interese ir izskaidrojama ar to, ka darba autore bērnībā daudz bija dzirdējusi par savu vecvectēvu, kopā ar vecmāmiņu piedalījusies piemiņas pasākumos. Veicot šo pētījumu apstiprinājās tas, ka Ernests Laumanis ir darba autores ģimenes varonis.

Citas saites


Darba autors
Katrīna Ližbovska

Skaties citus darbus

Lūcija Preise

Lūcija Preise Vienkārša dzimteni mīloša latviete Mēs gribam pastāstīt par Lūciju Preisi – vienkāršu latvieti, kuras mūža 15 gadi... Uzzināt vairāk »

Aloizijs Broks

Aloizijs Broks Garīdznieks, skolu direktors un tulkotājs Aloizijs Broks ir Latvijas un Aglonas dārgums, jo ir veicinājis novada uzplaukumu - izveidojis 2... Uzzināt vairāk »

Ligita Šreibere

Ligita Šreibere Mūzikas skolas skolotāja un folkloras kopas Mēs izvēlējāmies taisīt projektu tieši par šo cilvēku, jo viņa tiešām ir... Uzzināt vairāk »

Verners Brāķeris

Verners Brāķeris Pensionēts skolotājs Verners Brāķeris ilgus gadus ir bijis fizikas skolotājs Talsos, viņš ir mācījis vairāku... Uzzināt vairāk »

Staņislava Kalniņa

Staņislava Kalniņa Skolotāja un koru vadītāja Es šo cilvēku izvēlējos tāpēc, ka vairāk kā 7 gadus dziedāju Staņislavas Kalniņas... Uzzināt vairāk »

Līga Kronberga

Līga Kronberga Pensionēta skolotāja, novadpētniece un patriote Es izvēlējos Līgu Kronbergu, jo lai gan viņa savā dzīvē ir daudz ko izdarījusi, atzinība ir... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija