X
Ernests Laumanis

Ernests Laumanis

Latvijas armijas karavīrs, leģionārs, politiski represētais, Latvijas patriots

Ernests Laumanis ir Katrīnas Ližbovskas vecvectēvs. Pie darba autores vecmāmiņas Brigitas Ližbovskas glabājas ap 240 vēstuļu no viņas tēva. Šīs vēstules bija galvenais darbā izmantotais avots. Darba autore intervēja savu vecmāmiņu, lai padziļinātu savas zināšanas par E. Laumani. Izpētot B. Ližbovskas arhīvu, darba autore iepazinās ar citiem materiāliem. Šāda interese ir izskaidrojama ar to, ka darba autore bērnībā daudz bija dzirdējusi par savu vecvectēvu, kopā ar vecmāmiņu piedalījusies piemiņas pasākumos. Veicot šo pētījumu apstiprinājās tas, ka Ernests Laumanis ir darba autores ģimenes varonis.

Citas saites


Darba autors
Katrīna Ližbovska

Skaties citus darbus

Līga Kronberga

Līga Kronberga Pensionēta skolotāja, novadpētniece un patriote Es izvēlējos Līgu Kronbergu, jo lai gan viņa savā dzīvē ir daudz ko izdarījusi, atzinība ir... Uzzināt vairāk »

Anna Jesemčika

Anna Jesemčika Viesdocente (Mg.oec.), ekonomiste, grāmatvede, zvērināta revidente Mēs izvēlējāmies zvērinātu revidentu, viesdocentu Ekonomikas un sabiedrības attīstības... Uzzināt vairāk »

Ilze  Dāve

Ilze Dāve Gaujienas Mūzikas un mākslas skolas direktore Ilzi Dāvi izvēlējos, jo viņa ir daudzpusīga un radoša personība Gaujienā. Viņa ir daudz... Uzzināt vairāk »

Artūrs Veckalniņš

Artūrs Veckalniņš Latviešu strēlnieks, Zaļās Artura grupas vadonis un komandieris, vēlāk 9.Madonas aizsargu pulka komandieris Šis cilvēks-dārgums ir no manas dzimtas, precīzāk mans vecvecvectēvs un es vēlējos viņa... Uzzināt vairāk »

Josifs Ročko

Josifs Ročko Vēsturnieks Josifs Ročko ir ļoti interesants cilvēks, kurš ir ebreju vestures glabatājs Latgalē. Uzzināt vairāk »

Georgs Fjodorovs

Georgs Fjodorovs Skolotājs un skautu vienības atjaunotājs Mēs sagatavojām projektu par vietējo skolotāju, kas Cesvainē atjaunoja 42. skautu vienību &ndash... Uzzināt vairāk »


Skatīt visus dārgumus
Latvijas Okupācijas muzejs
Eiropas Parlaents
Kultūras ministrija