Sākusies pieteikšanās gidu vadītām ekskursijām Stūra mājā. Apmeklētāji varēs apskatīt Stūra mājas pagrabus un kameras, kā arī vēsturisku ekspozīciju par čekas darbību. Ekskursijas var pieteikt darba dienās no plkst. 9.00 – 18.00 pa tālr. 20258881. Stūra māja būs atvērta no 1. maija līdz 19. oktobrim.

Atzīmējot Sidnejas Latviešu biedrības Dāmu kopas 40 gadu jubileju, Latvijas Okupācijas muzeja direktore Gundega Michele un Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs nosūtījuši apsveikuma vēstuli un pateicības rakstu. 

Trešdien, 26. martā oficiālās valsts vizītes ietvaros Okupācijas muzeju apmeklēja Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs un karaliene Silvija ar pavadošo delegāciju. Karaļpāri sagaidīja muzeja direktore Gundega Michele un OMB valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs. Vizītes laikā, kas ilga apmēram 40 minūtes, karaļpāris iepazinās ar muzeja ekspozīciju un parakstījās viesu grāmatā.

Masu deportācijas ir viens no smagākajiem komunisma noziegumiem pret Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotājiem. 1949. gada marta deportācijās, kuras slepeni tika sauktas par operāciju "Krasta banga", apmēram 90 000 Baltijas valstu iedzīvotājus izsūtīja uz attāliem PSRS reģioniem. Daudzi no viņiem nomira jau ceļā, vēl vairāk neatgriezās.