Ir pagājuši 12 gadi, kopš pieņemts lēmums par muzeja piebūvi un šo gadu laikā bija iespēja runāt, diskutēt, mainīt. Taču, kāpēc tieši tagad? Man šķiet profesionāli bezatbildīgi izteikt jebkādus kategoriskus spriedumus un vērtējumus šobrīd, jo gluži vienkārši – pasaules profesionālajā arhitektu cunftē tā nedara.

"Nav citu domu - muzeja rekonstrukcijai ir jānotiek," norādīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma  tikšanās reizē ar Okupācijas muzeja vadību 12. jūnijā. Valdības lēmums nav mainīts.

28. jūlijā plkst.12.00 skatieties tiešraidi no bijušās LPSR Valsts Drošības komitejas ēkas, kur notiks viens no Latvijas neatkarības cīnītājas Lidijas Lasmanes 90. jubilejas atzīmēšanas sarīkojumiem "Sarunas Stūra mājas pagalmā. Latvija un koloboracionisms". 

http://livestream.lv/sturamaja/player.html

Okupācijas muzeja pastāvīgajās telpās, Latviešu strēlnieku laukumā 1, pakāpeniski tiek demontēta vecā pastāvīgā ekspozīcija, bet pirms ēkas sagatavošanas pārbūvei, izmantojot atbrīvoto telpu, ir izveidotas jaunas izstādes: Brīvību Baltijai. Latviešu uzraksti uz Berlīnes mūra un Rekonstrukcija: Nams Okupācijas muzeja nākotnei.