„Manuprāt, mums vienreiz ir jāpieliek punkts šim jautājumam, un ir jāuzsāk šī nama būvniecība. Okupācijas muzejs ir ļoti nozīmīgs Latvijas valstij, ir nepieciešama telpu paplašināšana, un šim muzejam ir jākļūst par zināmā mērā tādu dāvanu Latvijas simtgadei 2018. gadā. Un tāpēc, manuprāt, jāizbeidz šīs brīžiem politiskās, brīžiem arhitektoniskās debates par šo jautājumu, un jāiet ir uz priekšu.“ Tā teica prezidents Raimonds Vējonis pēc vizītes Okupācijas muzejā 4. augustā.

Aicinām ikvienu atbalstīt Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukciju – pasaulē cienītā arhitekta Gunāra Birkerta plānoto NĀKOTNES NAMA celtniecību. Savu balsi varat nodot Okupācijas muzejā Latviešu strēlnieku laukumā, pagaidu telpās Raiņa bulvārī 7 vai tiešsaistē ŠEIT.

"Es atbalstu Nākotnes nama celtniecību un šo atbalstu šodien arī paudu," esot vizītē Latvijas Okupācijas muzejā 2015. gada 4.augustā, teica Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. 

https://www.youtube.com/watch?v=mNMvk3F-9xI&feature=youtu.be

Ir pagājuši 12 gadi, kopš pieņemts lēmums par muzeja piebūvi un šo gadu laikā bija iespēja runāt, diskutēt, mainīt. Taču, kāpēc tieši tagad? Man šķiet profesionāli bezatbildīgi izteikt jebkādus kategoriskus spriedumus un vērtējumus šobrīd, jo gluži vienkārši – pasaules profesionālajā arhitektu cunftē tā nedara.